Hakkımızda

Vizyonumuz..

İnsansız Hava Araçları (İHA) sektöründe; çözüm, hizmet ve uzmanlıklarıyla fark yaratan, tarımsal alanda evrensel standartlarda geliştirmelere imza atan, Türkiye’de lider, uluslararası pazarda söz sahibi olmak.

Misyonumuz..

Dünyadaki İnsansız Hava Aracı (İHA) gelişmelerinin eş zamanlı olarak ülkemiz ve şirketimizde uygulanmasını sağlamak, uçuş emniyeti, kalite ve müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmak.

bitki-sayimi
airagro-akilli-izleme-digital-800x450

Biz Kimiz, Neler Yapıyoruz..?

Air Agro Tarım Teknolojileri firmamız 2019 yılında kurulmuştur. Tarım sektöründeki yılların deneyim ve tecrübelerini gelişen teknoloji ile bir araya getirmeyi başaran firmamız konusunda uzman ekibiyle Türk Tarımına hizmet etmeyi hedeflemektedir.

Air Agro Tarım Teknolojileri ; tarım ürünlerinin verimlilik, hastalık ve zararlı tespiti, rekolte tespiti, hasar durumlarının takibi ve gelişimlerinin Makine Öğrenmesi yöntemleriyle İHA (drone–vtol) araçları kullanılarak bilişim çözümleri sunmak için geliştirilmiştir.

Uzaktan Algılama ile Hassas Tarım Uygulamaları konusunda Türkiye’nin ilk ve tek şirketi olan PROVEA ANALYSIS’in Ege Bölge Bayiliğini yapan firmamız Hassas Tarım Uygulamalarının İHA’lar ile Analitik Çözümlerini geliştirerek gelecek dönemlerdeki misyonunu da Türk Tarımına Hizmet doktrini olarak belirlemiştir.

Nasıl Çözümlüyoruz..?

1- Fotoğraflama

Bitki sağlığı ve gelişiminin tespiti için bitkinin fenolojik evreleri dikkate alınarak Uzaktan Algılama Teknikleriyle (İHA, Uydu, Uçak, Drone vb.) çok-bantlı/multi-spektral (Red, Green, NIR, Red Edge) fotoğraflar elde edilir.

2- Veri Setleri

Elde edilen multi-spektral fotoğraflar sayısallaştırılarak bitki canlılığının analiz edilebileceği veri setlerine dönüştürülür.

3- Gruplandırma

Toplanan veriler istatiksel metotlar ve görüntü işleme teknikleri yardımıyla ürün bazlı olarak gruplandırılır, rekolte ve hasar/hastalık tespitinin yapılabilmesi için uygun veri altlığı hazırlanır.

4- Tanımlama

Ürün bazlı olarak bitki gelişiminin analizi için hazırlanan veriler makine öğrenmesi teknikleri yardımıyla yorumlanır, arazi üzerindeki rekolte ve hasar/hastalık bilgisi tanımlanır.

5- Gelişim Takibi

Yapay öğrenme ile elde edilen ürün bazlı hastalık/hasar ve rekolte bilgisi arazi üzerinde tanımlanarak kullanıcıya sunulur ve arazi üzerinde bölgesel olarak ürün gelişiminin takibi gerçekleştirilir.

6- Sonuç

AİR AGRO Tarım Sektöründe Verim Tahmini, Hastalık ve Zararlıları Tanılama ve Mücadelede Çözüm Adresidir. AİR AGRO çözümü, tam büyüme mevsiminde biyokütle ve verimi doğru ve güveniliri bir şekilde tahmin etmenin eşsiz ve etkili bir yolunu sunuyor.

Proje Ekibimiz

Alp-Arslan-Kirkpinar-202×202
Alp Arslan KIRKPINAR
Kurucu Ortak
Ahmet-Sagir-202×202
Ahmet SAĞIR
Kurucu Ortak

7/24 İletişim: (+90) 532 308 37 96